Maj – „Magiczna Moc Bajek”

Moduł VIII – Rodzina i patriotyzm,  jest ostatnim modułem i tym samym zakończył się nasz udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna Moc Bajek”. 

Tym razem z cyklu, Dobranocki z dawnych lat, obejrzeliśmy przygody Dobromira, który miał wspaniałe pomysły na ułatwienie pracy sobie i dziadkowi. Kreskówki to źródło rozrywki i inspiracji dla dzieci na całym świecie. I właśnie w maju  zachwycił naszych najmłodszych widzów „Pomysłowy Dobromir.” Ta seria opowiada   o chłopcu, który jest pełen kreatywności i pomysłów, nie boi się wyzwań i jest gotów stawić czoła każdej trudności. Razem z Dziadkiem i swoim filuternym skrzydlatym przyjacielem, Szpaczkiem, Dobromir przeżywa wiele zabawnych przygód.Przedszkolaki również pochwaliły się swoimi  pomysłami nad wynalazkami, które ułatwiają im codzienne życie, a ich inspiratorem był młody bajkowy naukowiec. Była to też okazja, aby polecić przedszkolakom książki związane z eksperymentami czy też wynalazkami.

Zrealizowaliśmy także zadanie: „Rodzina to najlepsza Drużyna”. Z okazji Dnia Mamy i Taty wzięliśmy udział w uroczystej akademii, do której długo się przygotowywaliśmy. Potem wspólnie zasiedliśmy do herbatki i pysznych ciasteczek.

Innym zadaniem było snucie historii „Jak wyglądałby świat bez miłości?”. Kolejne dzieci kontynuowały opowiadanie rozpoczęte przez nauczyciela, a inspiracją do tych rozmów było spotkanie czytelnicze z mamą Łukaszka, panią Pauliną Jurczasiak, która przeczytała dzieciom bajkę „Królowa Śniegu”.Dzieci przeniosły się w świat zimna i lodu, gdzie serce złej Królowej zamarzło właśnie bez miłości. Jednak jak to w bajkach bywa, wszystko za sprawą Gerdy szczęśliwie się zakończyło.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.