Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to największy program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który rozwija kompetencje i talenty uczniów, każdego dnia uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania. W ramach tego programu  uczniowie klasy 5 na lekcjach matematyki wykorzystali bryły zaprojektowane i wydrukowane drukarką 3 D, którą nasza szkoła zakupiła w ramach tego programu. Były to: ostrosłup o podstawie czworokąta oraz sześcian. Pomogły one w lepszym zrozumieniu geometrii przestrzennej. Pozwoliły zapamiętać co to jest graniastosłup i ostrosłup oraz z jakich elementów są zbudowane. Uczniowie wyróżnili w nich ściany, krawędzie, wierzchołki, a także utrwalili pojęcie prostopadłości oraz równoległości odcinków czy ścian. Zajęcia podobały się uczniom i zapowiedzieli zaprojektowanie i wydrukowanie pomocy do pracy z ułamkami, które sprawiają szczególną trudność na lekcjach matematyki.