Pakiet Operacja

„Pakiet Operacja” to następny zrealizowany projekt czytelniczy w klasie II. Uczniowie zaprezentowali przeczytaną książkę z serii „Biuro Detektywistyczne Nr 2”  o dwójce młodych przyjaciół rozwiązujących zagadki.  Oboje są zawsze czujni, by nie przegapić dziwnych zdarzeń, jakie miewają od czasu do czasu miejsce w miasteczku Elvestad. Z wieloma sprawami, nad którymi pracują, nie potrafi sobie poradzić nawet policja! U ich boku zawsze znajduje się ciekawski pies. Do każdej przeczytanej książki układali pytania, wykonywali ilustrację oraz rozwiązywali różne zadania.  Łamali kody, pobierali odciski palców i odkrywali tajemnice za pomocą  zabaw detektywistycznych dla dzieci. Projekt bardzo dzieciom się podobał, wszyscy byli  zaangażowani i zasłużyli na prawdziwe detektywistyczne odznaki. Może dzięki tym książkom, niektórzy z nich zostaną w przyszłości policjantami lub detektywami.