Szkolne Przygody Gangu Fajniaków w klasie III

Dnia 18-19.11.2020 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu odbyły się zajęcia w klasie III, dotyczące Szkolnych Przygód Gangu Fajniaków realizowane w ramach  projektu Biedronka. Na zajęciach zostały opracowane scenariusze dotyczące żywiołów tj. ogień, woda, ziemia, powietrze. Największe zainteresowanie wzbudził żywioł – ogień, którym dzieci były zafascynowane. Poprzez doświadczenia jakie przeprowadzali lekcja stała się bardziej ciekawsza i zaangażowała do pracy całą klasę. Dzięki przeprowadzonym zajęciom dzieci potrafią wymienić dobre i złe cechy żywiołów. Uczniowie zrozumieli także, ze ogień jest źródłem ciepła i światła, ale nie można z nim eksperymentować, gdyż potrafi być niebezpieczny dla zdrowia i życia człowieka. Trzecioklasiści potrafią również określić kolor ognia, znają jego zastosowanie w kuchni, potrafią wymienić szkody jakie wyrządza pożar. Żywioł ognia widziany przez narząd wzroku został zaprezentowany w pracach uczniów.