Rozszerzona rzeczywistość w lekturach

Postanowiliśmy  przyłączyć się do cyfrowego świata i zakupiliśmy dzięki NPRCz „Małego Księcia – Rozszerzoną rzeczywistość”.  Od dwóch lat wykorzystujemy tę lekturę, by  pokazać uczniom, że urządzenia mobilne i aplikacje można wykorzystywać również na zajęciach w kreatywny sposób.  Uczniowie klasy VIII zainstalowali sobie na smartfonach aplikację,  do której przekierowywał kod QR zamieszczony w zakupionej publikacji. Dzięki niej, niemal fizycznie będąc w świecie poznawanym przez Małego Księcia i mając obok siebie bohaterów utworu, uczniowie mogli rozmawiać o wartościach ponadczasowych, których dotyczy utwór Antoine’a de Saint – Exupery’ego, a więc przyjaźni czy miłości, ale także wirtualnie zaopiekować się kapryszącą Różą, wyrywać baobaby – symbole zła czy oswajać Lisa. A uczniowskiej radości nie było końca!!! Jest to w pełni trafiony zakup.