Wyniki z X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II – Apostoł pokoju”

Protokół z oceny Komisji Konkursowej X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Jan Paweł II – Apostoł pokoju” z dnia 21.10.2022 r.

W konkursie plastycznym wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych z 11 województw: małopolskiego, wielkopolskiego,  pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, dolnośląskiego,  opolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego.  Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych. Komisja wzięła pod uwagę podane  w regulaminie kryteria ze szczególnym uwzględnieniem tematyki,  samodzielności  autora pracy oraz kreatywności.

W konkursie wzięło udział  198 uczestników z 41 szkół.

Jury w składzie:

• Stanisław Wyrtel – przewodniczący, artysta, malarz
  • Mikołaj Garbień – członek, artysta, malarz
  • Julia Wyrtel – członek,  plastyk

postanowiło przyznać nagrody:

W kategorii klas I – IV

I miejsce:

1. Paulina Obrochta-Szkoła Podstawowa NR 3 w Cichem
  2. Aleksandra Hosaniak– Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Podszklu

II miejsce:

1. Lena Olejnik  – Szkoła Podstawowaim. Jana Pawła II w Oleszycach
  2. Kornelia Zarycka– Szkoła Podstawowa im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Ratułowie

III miejsce:

1. Zofia Łuszczek – Szkoła Podstawowa NR 3 w Cichem
  2. Amelia Stec-Sala – Szkoła Podstawowa NR 3 im. Kazimierza Wielkiego w Zubrzycy Górnej
  3. Oliwia Ratułowska – Szkoła Podstawowa im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Ratułowie

Wyróżnienia:

• Fabian Fiedler – Szkoła Podstawowa im. Augustyna Suskiego w Szaflarach
  • Mikołaj Surma-Szkoła Podstawowa  im. Jana Pawła II w Młynkowie
  • Karolina Piesiewicz-Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Sobieniach – Jeziorach
  • Zuzanna Marszałek– Szkoła Podstawowa  im. Jana Pawła II w Podszklu
  • Franciszek Turostowski– Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

W kategorii klas V – VIII

I miejsce:

1. Maja Zielińska – Szkoła Podstawowa  NR 4 im. Jana Pawła II w  Łańcucie
  2.  Nadia Możdżeń– Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Podszklu

II miejsce:

1. Julia Nieznańska– Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach
  2. Dominik Michalczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Sobieniach – Jeziorach

III miejsce:

1. Nadia Ciesielska –  Szkoła Podstawowa w Czarnym Dunajcu
  2.  Maja Montewka– Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa  NR 4 im. Jana Pawła II Lidzbark Warmiński

Wyróżnienia:

• Róża Ogonowska– Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku
  • Zuzanna Kidoń– Szkoła Podstawowa  im.  Bolesława Chrobrego w  Zubrzycy Dolnej
  • Magdalena Stachulak–  Szkoła Podstawowa w Jabłonce – Borach
  • Aleksandra Kopeć – Szkoła Podstawowa  w  Harklowej
  • Martyna Rozperska – Szkoła Podstawowa NR 4 im. Jana Pawła II w Łańcucie
  • Laura Janowiak –  Szkoła Podstawowa  im. Świętego Jana Pawła II w Chyżnem
  • Lena Knapczyk  –Szkoła Podstawowa NR 1 im. Bohaterów Westerplattew Cichem
  • Jan Głowacz – Szkoła Podstawowa w Czarnym Dunajcu
  • Aurelia Jurczak – Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi w Rabie Wyżnej

Oprócz tego specjalną Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu otrzymała:

• Agata Kulak –  Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej

Komisja ze względu na wysoki poziom prac plastycznych, szczególnie zwróciła uwagę na oryginalność spojrzenia autora na tematykę i samodzielność wykonania pracy. Widzimy bardzo duży wysiłek włożony do przygotowania rysunków. Niestety nie zawsze było to adekwatne do tematyki konkursu. Nadal  dużo było prac, które nie spełniały wymogów regulaminu, zwłaszcza odnośnie  przedstawianej treści. Komisja z radością odnotowała fakt, iż  pojawiło się wielu nowych uczestników konkursu z terenu całej Polski. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom składamy ogromne podziękowanie.