III edycja Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”

Rozpoczęliśmy  w naszej szkole trzecią edycję Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” pod nazwą „Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni”. Projekt jest realizowany w oddziale przedszkolnym i w klasie I – od października do maja. Celem projektu jest promocja wartości moralnych i kształtowanie postaw prospołecznych u dzieci poprzez działania edukacyjne oparte o wspólną lekturę bajek i baśni. Wykonaliśmy zadania obowiązkowe: zaaranżowaliśmy „Kącik projektowy”, z łyżki wykonaliśmy pacynkę – Sarę, która nam będzie towarzyszyć we wspólnej zabawie. Nauczyliśmy się projektowej piosenki, wykonaliśmy wspólną gazetkę nt. „Bon ton na co dzień” ,  poznaliśmy  złote zasady zachowania, klucze otwierające drzwi do przyjaźni i szacunku innych. Złoty klucz wisi u nas w widocznym miejscu i ma wszystkim przypominać – kiedy, jak i dlaczego mówimy proszę, przepraszam, dziękuję. Nie zapomnieliśmy też o międzypokoleniowych działaniach czyli sałatkowej zabawie kulinarnej. W ciągu miesiąca towarzyszyła nam lektura:  „Dobre obyczaje”, „O Kruku, co krakał pokrakanie”, „Dobre wychowanie”. Zaprzyjaźniliśmy się z przesympatycznym psem – Cezarem i Guciem – hipopotamem. Z zapartym tchem śledziliśmy ich niesamowite przygody i nauczyliśmy się od nich kulturalnego zachowania, a nawet ułożyliśmy rysunkowe opowiadanie „Gucio z Cezarem są naszym przyjacielem”.