Przerwa na czytanie

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  ,,Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cala Polska Czyta Dzieciom”. Udział w biciu rekordu wzięła cała społeczność szkoły. Tego dnia każdy uczeń  podczas przerwy czytał. Korytarze oraz sale lekcyjne zamieniły się w czytelnie. Celem akcji było promowanie czytelnictwa, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe,  zachęcenie ich do sięgania po książkę  w każdym miejscu i sytuacji.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz  pracownikom administracji za przyłączenie się do akcji.