Historia Maćka

Następnym grudniowym zadaniem  do wykonania  w ramach III Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”  było stworzenie „Poradnika savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych”. Dzieci pod czujnym okiem pani bibliotekarki Lucyny Hosaniak wykonały gazetkę, w której znalazły się podstawowe zasady obowiązujące każdego kulturalnego człowieka wobec osób niepełnosprawnych. Punktem wyjściowym do opracowania poradnika była książka Anny Onichimowskiej „Będę biegać”. Wszystkich wzruszyła historia Maćka, który o swojej chorobie opowiedział szczerze, wprost i spokojnie. O tym, jak szybko płyną w szpitalu dni, bo po badaniach Maciek dużo się bawił, poznał inne dzieci, nowych wujków i ciocie w różowych fartuchach. A przy okazji przekonał się, że żadna dolegliwość nie jest taka straszna, o ile ma się wokół siebie życzliwych przyjaciół. Potem każde dziecko wykonało piękne serce dla Maćka.