Wycieczka do Chochołowa

25 września uczniowie klasy IV, V i VI wraz z wychowawczyniami wybrali się na autokarową wycieczkę do Chochołowa, gdzie zwiedzili Muzeum Torfowisk. Podczas zwiedzania mieli możliwość zobaczyć, dotknąć i powąchać torf oraz poznać mieszkańców torfowisk. Atrakcją była wirtualna baba, która opowiadała o ziołach rosnących na torfowiskach. Inną ciekawą atrakcją była ruchoma rosiczka, czyli mięsożerna roślina żyjąca na tym terenie.Potem pojechali do Zakładu Torfowego w Podczerwonem, gdzie kolejką wąskotorową udali się na wyrobisko torfowe. Pan przewodnik ciekawie opowiadał o florze i faunie torfowisk, i dodawał do tego różne ciekawostki.

Podczas tej wycieczki uczniowie mogli wiele się nauczyć oraz zobaczyć tereny nieznane, a tak bliskie. Dzięki ładnej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Ta wycieczka pokazała uczniom jak w naszej okolicy jest pięknie i że warto tutaj mieszkać i zwiedzać jej zakątki.