Czytanie bajek to świetna rzecz!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego   z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Dzień Postaci z Bajek to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Nasza szkoła również dołączyła do tej uroczystości i zamieniła się w baśniową krainę. Uczniowie przebrani za bohaterów z bajek wzięli udział w sondzie na ulubioną bajkową postać. Szkolnym Bajkowym Bohaterem Roku 2019 został Tom i Jerry. Najmłodsi oprócz czytania bajek mieli w tym dniu również bajkowy bal, zaś uczniowie klas starszych układali własną współczesną wersję  „Czerwonego Kapturka”. Zwycięska drużyna z klasy VII nagra słuchowisko z własnej baśni: „Czerwony Dres”. Takie święto niewątpliwie przyczyni się do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród uczniów.