Święto Niepodległości

W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Jest to szczególny dla wszystkich Polaków dzień, w którym oddajemy hołd walczącym za naszą ojczyznę. To piękne polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję, rozpoczęliśmy wspólnie zaśpiewanym hymnem narodowym. Następnie uczniowie z klasy VII i  I poprzez poezje oraz poruszające pieśni patriotyczne przybliżyli czym była miłość do ojczystego kraju, oraz jaką cenę gotowi byli ponieść nasi przodkowie, byśmy my mogli się dzisiaj cieszyć wolną ojczyzną. Niezwykle ważne jest, aby młode pokolenie znało historię swojego kraju, kontynuowało tradycje przodków i czuło dumę z bycia Polakami.