„Z lekturą inaczej”

Klasa 5 z ochotą przeczytała książkę „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara. Po omówieniu lektury wykonała przepiękne lapbooki, czyli kreatywne teczki, które wspaniale zobrazowały i zinterpretowały książkę. Na każdej pracy znalazły się wyselekcjonowane treści poruszane podczas zajęć. I tak na przykład scharakteryzowali Erno Nemeczka czy zawarli podstawowe informacje o lekturze i innych bohaterach. Taka praca z lekturą bardzo przypadła uczniom do gustu.
Lapbook pomaga w nauce. Służy także do sprawdzenia, co już uzniowie zapamiętali z lekcji. Jest też świetną zabawą, odkrywającą bezcenne pokłady kreatywności uczniów. Uczniowie mają coraz więcej inwencji twórczej. Prace są coraz piękniejsze, bardziej kolorowe i oryginalne.