Marzec – „Magiczna Moc Bajek”

W marcu podczas realizacji zadań z modułu VI w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego Magiczna Moc Bajek skupiliśmy się na tematyce: W Krainie Życzliwości.

Pierwsze zadanie dotyczyło: „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”. 11 marca gościliśmy na zajęciach panią pedagog Barbarę Domalik, która przeprowadziła pogadankę oraz zajęcia warsztatowe na temat miłych i przykrych emocji. Była to doskonała okazja do propagowania postaw odpowiedzialności cywilnej, odwagi i pewności siebie, a także poczucia własnej wartości.

Drugie zdanie było bardzo przyjemne. Na spacerze nasze przedszkolaki rozdawały „uśmiechnięte buźki”, jako symbole życzliwości. Dodatkowo każdy obdarowany taka buźką zobowiązał się do wykonania w tym dniu co najmniej trzech życzliwych uczynków. Wszyscy wywiązali się z tego celująco.

Ostatnie zdanie dotyczyło zapoznania się z książką z serii Ptasia banda- „Kura, co tyła na diecie”. Pan Poeta napisał krótką, rymowaną historię o kurze, która wciąż się odchudzała. Niesamowicie rozbawiła naszych maluchów. To temat szczególnie bliski nam wszystkim, zwłaszcza latem. Lektura byłą świetną okazją do rozmowy o tym, że czasami nasza wada jest jednocześnie naszą Supermocą. Niektórych rzeczy nie możemy w sobie zmienić, a innych zmienić możemy po prostu nie chcieć. Dlatego odwagą jest także akceptacja własnego wyglądu, własnych wad i niedoskonałości. I tego właśnie dotyczyła rozmowa po przeczytaniu bajki.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.