Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania

W piątek,  29.09.2023 r. włączyliśmy się w akcję  Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który w 2001 roku został ogłoszony z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem święta jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W końcu, to też dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Akcja w naszej szkole polegała na tym, że w poszczególnych klasach były odczytywane przez nauczycieli  fragmenty książek. W tym też dniu odbył się konkurs o tytuł „Mistrza Pięknego Głośnego Czytania”. W klasach V-VIII tytuł powędrował do Anny Hosaniak, pierwszym wicemistrzem został Sylwester Naczasta, drugim – Lena Sikora. Natomiast w klasach II-IV tytuł mistrza uzyskała Patrycja Zapotoczna, a pierwszym wicemistrzem została Michalina Hoh, drugim – Wiktoria Cholek. Nad całością czuwała nasza pani bibliotekarka – Lucyna Hosaniak. Gratulujemy.

„Sprzątamy dla Polski” – sprzątamy dla siebie!