Grudzień – „Magiczna Moc Bajek”

Grudniowe zdania z Międzynarodowego Projektu „Magiczna Moc Bajek” rozpoczęliśmy od obejrzenia Flintstonów. Było to zadanie obowiązkowe z modułu II. Wraz z bohaterami przenieśliśmy się do epoki kamienia do miasteczka Bedrock. W tym fantastycznym świecie było mnóstwo dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. U nas też królowały książki (nawet 3D) właśnie o tych już zaginionych stworzeniach.

Z modułu I w ramach realizacji projektu dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zapoznały się z baśnią „Brzydkie kaczątko”H.CH. Andersena. 8 grudnia odwiedziła nas Natalia Hreśko, mama Damiana. Przeczytała nam właśnie tę baśń. Był to wstęp do rozmowy: „Czy inny znaczy gorszy?”- dzieci podjęły próbę odpowiedzi na to pytanie. Przy okazji dowiedzieli się co to jest tolerancja i akceptacja. A dla Kaczątka wykonali pięknie skarpety na świąteczne prezenty.

Z III modułu zapoznaliśmy się z opowiadaniem PANA POETY „Wróbel, co oćwierkał sąsiadów”. Po wysłuchaniu bajki przystąpiliśmy do zabawy twórczej. Dzieci zostały podzielone na grupy. Każda wylosowała kartkę z innym dźwiękiem ptaka do naśladowania. Rozmawialiśmy o hałasie, harmiderze i o tym, czy wróbel mógł inaczej postąpić względem swoich sąsiadów.

Wspólnie z klasą II obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Taki dzień był doskonałą okazją do rozmów na temat tolerancji dla osób niepełnosprawnych. Dzień upłynął wyjątkowo miło, spędziliśmy go uczestnicząc w zabawach i grach edukacyjnych, wspólnie śpiewaliśmy kolędy, a drugoklasiści zagrali nam na instrumentach. Było to zadanie z modułu I.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.