Listopad – „Magiczna Moc Bajek”

Listopadowe zdania z Międzynarodowego Projektu Magiczna Moc Bajek rozpoczęliśmy od zorganizowania Balu postaci z Bajek, połączonego z głośnym czytaniem bajki przez mamę Franusia – Wioletę Szlachtę. Było to zadanie obowiązkowe z modułu I.

– Z modułu II w ramach realizacji naszego projektu dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zapoznały się z Gąska Balbinką – bohaterką DOBRANOCKI Z DAWNYCH LAT. Gąska przyjaźniła się z sepleniącym Kurczakiem Ptysiem, którego najbardziej popularnym powiedzonkiem było: „Czeszcz Balbyna! Czo robisz?”. Ta sympatyczna para przyjaciół podbiła serca naszych dzieciaków.

– 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to jedno z zadań z modułu I. To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Tego dnia prawie wszystkie przedszkolaki były ubrane na niebiesko. W naszym oddziale przedszkolnym też zostały przeprowadzone zajęcia pod hasłem przewodnim: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Dzieci wzięły udział w ciekawych grach dydaktycznych i zabawach. Dowiedziały się też jakie mają prawa.

– 24 listopada odwiedziła nas Dominika Staszel, mama Oli. Przeczytała nam bajeczkę „Tomcio Paluch”. Był to wstęp do rozmowy o tym, czy warto być życzliwym. Każdy z nas może się stać takim człowiekiem. Dzięki odwadze, sprytowi, zaradności i dobremu sercu zwykły chłopiec przekształca się w rycerza, a leniwa księżniczka w odważnego wybawcę i kompana. Niezależnie od tego jak inni nas postrzegają i czego od nas oczekują, to my decydujemy o tym, kim się staniemy i zawsze warto być życzliwym wobec drugiej osoby. Tego dnia dzieci rozdawały starszym kolegom i koleżankom żółte, uśmiechnięte buźki- symbol Dnia Życzliwości.

– Z III modułu zapoznaliśmy się z opowiadaniem PANA POETY „Paw, co ogon miał z radości”. Dzieci dowiedziały się, że na jesieni pawiom wypadają piękne, kolorowe pióra z ogona, a na wiosnę rosną im nowe. A skoro ogony to ich radość i duma, to jak się mogą czuć, kiedy je gubią? Właśnie o tym była historia pawia. Następnie rozmawialiśmy o tym, iż gest przyjacielskiej pomocy nie musi być wielkim gestem. Wystarczy drobna uczynność wobec osoby potrzebującej. Wtedy dla takiej osoby może się zmieć cały świat. Wspólnie też stworzyliśmy Dekalog przyjaciela.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.