Październik – „Magiczna Moc Bajek”

W październiku rozpoczęliśmy naszą przygodę z Projektem Magiczna Moc Bajek. Zaaranżowaliśmy kącik projektowy, a do zabawy zaprosiliśmy Bambusia, który będzie nam towarzyszył podczas magicznej podróży do świata bajek. Nauczyliśmy się też projektowej piosenki.

11 października odwiedziła nas p. Kasia, mama Zosi, która przeczytała nam dwie książeczki. Jest to zadanie obowiązkowe z cyklu ”Najpiękniej czyta moja mama i mój tata ”. Taki obowiązek to czysta przyjemność.

Z modułu I opracowaliśmy z dziećmi Kodeks Dobrego Zachowania oraz przeprowadziliśmy zajęcia warsztatowe „Dziecięcy Savoir vivre, czyli jak zostać rycerzem i księżniczką dobrego zachowania”.

W ramach realizacji naszego projektu dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zapoznały się z Krecikiem – bohaterem DOBRANOCKI Z DAWNYCH LAT, którego dzieci bardzo polubiły. Krecik dołączył do naszych przedszkolnych przyjaciół. Wszyscy dobrze się bawiliśmy.

Na koniec październikowych zmagań zapoznaliśmy się z opowiadaniem PANA POETY „Kruk, co kracze pokrakanie”. Wyjaśniliśmy, dlaczego kruka nikt nie rozumiał, dlaczego czuł się obco? I jak mieszkańcy zareagowali na przybysza. Zwróciliśmy uwagę, że należy szanować osoby „inne” , w pewien sposób od nas różne, bo właśnie przez to mogą być ciekawe. Książka niesie ze sobą mądry przekaz dla każdego. Potem rozmowa dotyczyła podróży małych i dużych aż po marzenia lotem balonem.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.