Bezpieczni przedszkolacy

Dnia 28.05.2024r dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły wzięły udział w spotkaniu z panami policjantami. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, jak także reagować w sytuacjach różnych zagrożeń. Goście ostrzegali też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolni rozmawiać, podawać im informacji o sobie, jak również swojej rodzinie, zwrócili uwagę na niewpuszczanie nieznajomych do domu. Zostały przedstawione i przećwiczone również zasady właściwego zachowania podczas przechodzenia czy poruszania się wzdłuż jezdni. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, które jest niezbędne podczas wykonywania pracy. Na koniec spotkania dzieci otrzymały odblaski.