Szlakiem Patrona Szkoły

„Szlakiem Patrona Szkoły” to jest kolejny projekt czytelniczy, który zakończył się w 104. rocznicę urodzin Jana Pawła II. W ramach projektu  uczniowie  zapoznali się z literaturą dotyczącą życia i nauczania papieża Polaka. Wspólnie wybraliśmy najciekawsze fragmenty, które warto było zapamiętać i pogłębić wiedzę na ich temat. Na podstawie wiadomości i zdjęć została stworzona obszerna prezentacja multimedialna. Efekt został przedstawiony na forum klas IV-VIII. Spotkania nad książkami  zainspirowały nas do poszukiwania ciekawostek i pamiątek po Świętym Patronie także w gronie najbliższej rodziny. Natomiast młodsze klasy zafascynowały się kolekcją światowych  znaczków z wizerunkiem Jana Pawła II.