XVIII Zlot Szkół im. Jana Pawła II W Częstochowie

Hasło tegorocznej pielgrzymki – „Promieniowania ojcostwa” – połączyło na jasnogórskich błoniach ponad 14 tysięcy pielgrzymów z ponad 300 szkół z Polski i Białorusi. Wśród nich również nasza szkoła brała udział w uroczystej Mszy św. w  dniu 11 października. Modlono się w intencji ojczyzny, młodzieży oraz dziękowano za pontyfikat Jana Pawła II. Na początku Mszy uczniowie wypuścili w niebo białe i żółte balony ze swoimi intencjami, podziękowaniami i prośbami. Abp M. Mokrzycki, metropolita lwowski, wieloletni sekretarz papieża Polaka przyznał w homilii, że Jan Paweł II był ojcem zwłaszcza dla młodych ludzi, o których bardzo się troszczył, ale którym stawiał też trudne zadania. Uczył życia nie na skróty.  Arcybiskup podkreślał, że „nauka św. Jana Pawła II ma być zapisana nie tylko na sztandarach, ale przede wszystkim w naszych sercach, umysłach i postępowaniu”.