Pasowanie pierwszoklasistów

„Ślubuję być dobrym Polakiem i dbać o dobre imię swej klasy  i szkoły .…”. Tak przyrzekali Pierwszoklasiści podczas Pasowania na Ucznia naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu dzieci. Zaprezentowały to, czego dotychczas nauczyły się w szkole. Następnie złożyły Akt Ślubowania, po czym Pani Dyrektor kładąc duży ołówek na ramieniu dziecka pasowała je na Ucznia. Robiło to na dzieciach duże wrażenie, bo z wielkim przejęciem podchodziły do pasowania. Na pamiątkę otrzymały dyplomy, szkolne legitymacje, a także upominki za pięknie wykonany występ. Uroczystość  przebiegała w wesołej atmosferze, choć dla niektórych dzieci było to wielkie przeżycie. Wydarzenie to uświetniła ładna dekoracja oraz oczywiście obecność rodziców dzieci.