W Muzeum Narodowym w Krakowie

14 listopada 2018 roku uczniowie klas I – VI uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Narodowego w Krakowie. Oprócz zwiedzania ekspozycji wzięli udział w warsztatach. Klasy I-III brały udział w  lekcji plastyki, która odbyła się w innej scenerii niż typowa sala lekcyjna. Klasy IV-V w lekcji historii, a klasa VI i część klasy V też w lekcji plastyki. Miejscem tej ostatniej była sala Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie eksponowane są dzieła i dorobek artystyczny  – Stanisława Wyspiańskiego. Dla wszystkich było to bardzo duże przeżycie, gdyż bezpośrednio mogli poznać i zetknąć się z dziełami różnych artystów, szczególnie Wyspiańskiego, o których słyszeli na lekcji plastyki, języka polskiego oraz na lekcji historii. Aby dopełnić ten dzień doznaniami artystycznymi, uczniowie zwiedzili Dom Rodzinny Jana Matejki.