Odblask ratuje życie

Zbliża się miesiąc październik i jesienna szaruga. Przypominamy naszym uczniom i rodzicom, iż noszenie odblasków poprawia widoczność na drodze. Zgodnie z Kodeksem Drogowym każde dziecko do 15 roku życia poruszające się po drodze po zmierzchu ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych w widocznym miejscu. Dzieci mogą nosić odblaski na tornistrach, na odzieży czy na rowerze. Noszenie ich znacznie poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo na drodze. Dla porównania, osoba nosząca odblaski, dla kierowcy widoczna jest z odległości 150 metrów, a bez niego zauważalna jest dopiero z odległości 20 metrów.

Stąd apel do wszystkich: ,,Nośmy odblaski, by być widocznym na drodze„. Promujemy przez to bezpieczeństwo.