Psi zaprzęg

W poniedziałek 25.01.2021 oraz  w środę 27.01.2021 na zaproszenie przyjechali do naszych uczniów kl. 0-III terapeuci wraz z dziesięcioma psiakami. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej pogadanki o pieskach, o ich zwyczajach, skąd pochodzą i jak się wabią. Następnie był czas na zabawy, przytulasy i głaskanie, a później był  kulig z psim zaprzęgiem.. Każde dziecko siedziało na dużych saniach, które były ciągnięte przez 4 pieski robiąc dwie rundy wokół boiska szkolnego. Dzieci były bardzo zadowolone, z niecierpliwością czekały na swoją kolej.

Pieski były przeszkolone pod  kątem pracy z dziećmi, ponieważ biorą udział w zajęciach terapeutycznych- dogoterapii.

Zajęcia  te polegają na zabawach i ćwiczeniach związanych z tematyką psa i pomagają dzieciom i młodzieży:

– tworzyć pozytywne relacje z rówieśnikami nacechowane życzliwością i zaufaniem

-rozwijać umiejętność rozpoznawania i wyrażania swoich uczuć oraz panowania nad nimi,

-polepszyć koncentrację uwagi,

-zwiększyć poczucie odpowiedzialności i samodzielności,

-nauczyć się empatii oraz wrażliwości,

-nauczyć się bezpiecznego kontaktu z psem,

-przełamać lęk przed zwierzętami.

Na zakończenie zajęć, dzieci podziękowały za przybycie oraz  poprosiły, by za rok znów  do nas przyjechali.