Odznaki detektywistyczne

Dnia 19.03.2021 r.  na zaproszenie klasy II i wychowawczyni p. Marii Smorek przybył do naszej szkoły Dzielnicowy Pan Jacek Chrzanowski z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu. Tego dnia dzieci z klas O-III zebrały się, aby powitać niecodziennego gościa. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i w szkole. Najbardziej istotnym problemem było pouczenie, jak zachować bezpieczeństwo  w wirtualnym świecie.  Duże zainteresowanie wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. W szczególności czapka, policyjny lizak, pałka oraz kajdanki.

Pan Dzielnicowy również wręczył uczniom klasy III indywidualne odznaki super detektywa oraz dyplomy. Uczniowie tejże klasy,  wzięli  udział w projekcie czytelniczym i  stworzyli własne „Biuro detektywistyczne nr 3”  na podstawie serii książek „Operacja…..”. Założony na początku zajęć notes detektywa i teczka sprawy towarzyszył dzieciom przez wszystkie zajęcia. W nim powstały portrety pamięciowe ewentualnych podejrzanych i sporządzane krótkie notatki dotyczące cech wyglądu i charakteru. Uczniom podobała  się tajemniczość, rozwiązywanie problemów, wiązanie faktów, kodowanie informacji itp.  Z przyjemnością skorzystają   z zabawy w detektywów w kolejnej akcji. Zajęcia stanowiły  dobrą zabawę nie tylko dla detektywów,  ale i dla wychowawcy klasy Katarzyny Kapuściak, jak i dla  pani bibliotekarki Lucyny Hosaniak, którą cieszy fakt, że książka jest w centrum uwagi przez cały rok szkolny, a biblioteka kojarzy się z miejscem, gdzie wiele się dzieje i nudzić się na pewno nie można.