Dbamy o przyrodę

Kwiecień to miesiąc, w którym wiele uwagi poświęcamy naszej planecie Ziemi. W ramach zajęć ekologicznych uczniowie klasy I uczestniczyli w rozmowach tematycznych związanych z ochroną środowiska. Poznali zagrożenia wynikające z produkcji śmieci oraz sposoby radzenia sobie z odpadami. Zapoznali się z rodzajami odpadów i segregacją śmieci. Utrwalili kolory pojemników na odpady. Omówili także zakazy i nakazy dotyczące zachowania w lesie. Zwrócili uwagę na konieczność sadzenia drzew. Zapoznali się również z prezentacją ,, Smog czy smok”. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym, którego celem było zaapelowanie o aktywne przeciwdziałanie problemowi smogu. Wiele dumy i radości dało im zadanie związane z wykonaniem robota z odpadów. Oto ich prezentacja: