Zróbmy szum wokół wody.

Z okazji Światowego Dnia Wody nasza szkoła włączyła się do Akcji Światowy Dzień Wody z Polską Akcją Humanitarną. Tegoroczne obchody opisywało hasło ,, zróbmy szum wokół wody.

Uczniowie z klas I-III przygotowały się wcześniej do obchodów tego ważnego dla nas i naszej planety święta. Wzięli oni udział w projekcie Ekoesperymentarium, który ma na celu rozwijanie dobrych praktyk ekologicznych u dzieci. Projekt pokazał najmłodszym uczniom jak oszczędzać wodę korzystając z łazienki, a wszystko odbyło się w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności.

Tegoroczne obchody dnia wody przenieśliśmy w świat wirtualny. Uczniowie z klas 1-5 otrzymali szereg ciekawostek, filmów, piosenek, quizów i zabaw. Korzystając z nich uczyli się o świadomym korzystaniu z wody, obiegu wody w przyrodzie, zanieczyszczeniu mórz i oceanów, stanach skupienia i korzystnym wpływie wody na organizm człowieka.

Niektórzy uczniowie podzielili się swoimi pomysłami na oszczędzanie wody.