Święta Narodowe zwane potocznie ,,Majówką” stały się okazją, aby porozmawiać z uczniami o patriotyzmie, symbolach narodowych oraz o  znaczeniu ojczyzny w naszym życiu.

Z tej to okazji klasa I zaprosiła uczniów klas I-III i oddziału przedszkolnego na krótki program artystyczny. Zaprezentowane przez nich wiersze i piosenki przypomniały wszystkim ,,Czym dla nas jest Polska?”. Wyjaśnili, iż każde państwo  ma własne symbole narodowe, czyli znaki rozpoznawcze, które wynikają z historii i tradycji kraju. Wszyscy obywatele mają obowiązek otaczać je szacunkiem. Najważniejsze symbole Rzeczypospolitej Polskiej to godło, hymn i flaga. Pokrótce też je omówili.

Następnie  uczniowie oglądali filmik: ,,Święta Majowe z Panem Nauczanką”, który przybliżył  wiadomości na temat: 1 Maja, 2 Maja i 3 Maja. Uświadomił on także słuchaczom: ,,Czym jest patriotyzm? Jak możemy być patriotami we współczesnych czasach?” Na uwagę zasługuje podkreślenie, iż Polakiem jest każdy, kto czuje się częścią tego narodu.

Z zaciekawieniem wysłuchano ciekawostek o sławnych Polakach.

Na zakończenie  wysłuchali opowiadania  ,,3 Maja1791 r.” oraz ,,Mazurka Trzeciego Maja”. Uwieńczeniem spotkania była zapowiedź konkursu plastycznego ,,NARODOWE SYMBOLE POLSKI”- plakat.

Laureatami  zostali:

I miejsce: Maja Misiniec – oddział przedszkolny,

II miejsce: Martyna Kwiatkowska, klasa I; Milena Hosaniak-oddział przedszkolny

III miejsce: Krzysztof Kościelniak – klasa II; Zuzanna Marszałek-klasa I,

wyróżnienia: Nikodem Możdżeń- klasa I; Kuba Misiniec-klasa III; Zuzanna Czyszczoń-klasa I; Oliwia Król-klasa II; Liliana Krzysik-klasa II; Franciszek Kapuściak-oddział przedszkolny.

Uczestnicy: Adrian Kalata-oddział przedszkolny; Lilianna Kamińska-klasa III; Jakub Rydzio-oddział przedszkolny; Milena Hreśka-oddział przedszkolny; Emilia Ledworuch- klasa III.

Wszystkim gratulujemy pomysłów i kreatywności.