,,Smacznie, zdrowo i kolorowo- zdrowo się odżywiamy”

Wiersz Stanisława Karaszewskiego ,,Witaminowe abecadło ” stał się inspiracją w klasie I do rozmów i działań związanych z utrwaleniem zasad zdrowego odżywiania. Uczniowie na podstawie treści wiersza wymieniali nazwy produktów, które zawierają witaminy A, B, C, D. Wyjaśniali także dlaczego należy jeść produkty zawierające witaminy. Po prezentacji piramidy zdrowego żywienia przystąpili do jej wykonania. Zapoznali się także z różnymi propozycjami drugich śniadań. Zwrócili uwagę na rolę drugiego śniadania. Najwięcej radości dało im wykonywanie sałatki owocowej oraz jej degustacja. W tym dniu odwiedziła nas także pielęgniarka szkolna, która opowiedziała o zasadach zdrowego odżywiania i sprawdziła uczniom wzrok. Życząc wszystkim udanych wakacji wspomniała o bezpiecznym zachowaniu się podczas letniego wypoczynku. Oto krótka relacja: