Wycieczka klas IV-VI

Patron naszej szkoły Święty Jan Paweł II to osoba bardzo dobrze wszystkim znana, a zwłaszcza znana przez naszych uczniów. Aby jeszcze lepiej poznać Jego sylwetkę uczniowie z klas 4-6 udali się na wycieczkę do rodzinnego miasta papieża. W Wadowicach zwiedzili Bazylikę Mniejszą Ofiarowania NMP gdzie znajduje się chrzcielnica, przy której został ochrzczony mały Karol Wojtyła. Punktem kulminacyjnym wycieczki było zwiedzanie odnowionego muzeum- Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II, które wywarło na dzieciach niesamowite wrażenie. Kolejną atrakcją był przejazd specjalnym pociągiem ,,Szlakiem Karola Wojtyły”do miejsc związanych z biografią naszego patrona.

Z Wadowic przejechaliśmy do Inwałdu, gdzie w Parku Miniatur uczniowie mieli okazję poznać zabytki kultury świata. Dzieci zobaczyły najsłynniejsze budowle świata w miniaturach, o których powstawaniu bardzo ciekawie opowiadała Pani Przewodnik. Największe wrażenie wywarła na uczniach historia budowy Wieży Eiffla w Paryżu. Nie mogliśmy ominąć Lunaparku znajdującego się na terenie parku, w którym uczniowie bawili się i zakończyli wycieczkę.

Zapraszamy na krótką relację: