ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W PODSZKLU

W dniu 1 października w naszej szkole obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku patronowało hasło: „MŁODSI SPRAWDZAJĄ CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ”. Przygotowania trwały cały tydzień, ponieważ uczniowie klasy V i VI postanowili sami zebrać fundusze na nagrody: piekąc gofry i robiąc kisiel. Zadaniem pozostałych uczniów było przygotowanie elementów stroju związanych z mnożeniem oraz „zabaw tabliczkowych” na lekcje matematyki. Ósmoklasiści opracowali i sami wykonali gry planszowe dla młodszych klas, które pomogą opanować tabliczkę mnożenia. Przetestowali je najpierw wspólnie,  a nastepnie przekazali młodszym kolegom. W  każdej klasie, począwszy od klasy III został przeprowadzony konkurs na „ Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Oprócz tego na przerwach Patrol Tabliczkowy z klasy V sprawdzał opanowanie tabliczki mnożenia, zarówno przez dzieci jak i przede wszystkim przez dorosłych, wręczając nagrody za poprawne odpowiedzi. Okazało się, że nawet drugoklasiści nieźle radzą sobie z mnożeniem. Kuba z klasy VI razem z mamą upiekli tort urodzinowy, na którym lukrem wypisali działania z mnożeniem. Nie zabrakło na nim świeczek. Był niesamowicie smaczny! Wszyscy bawili się świetnie. Jedenasty Dzień Tabliczki Mnożenia uważamy za bardzo udany!  A oto fotorelacja: