Program czytelniczo-edukacyjny

Dzięki programowi czytelniczo-edukacyjnemu „Szkolne Przygody Gangu Swojaków” uczniowie klasy  II i III  poznali sekrety polskiej przyrody, szczególnie tej pod ochroną. Dowiedzieli się wielu interesujących informacji, zwiedzili przyrodnicze regiony Polski. Bardzo podobała im się książka o przygodach nowych bohaterów – Swojaków. Mamy nadzieję, że dzięki niej zaszczepiliśmy w nich żyłkę poznawczą do odkrywania sekretów otaczającej ich przyrody.  Na lekcjach przy pomocy p. Katarzyny Kapuściak i p. Haliny Buczek-Biszczak korzystali z wielu oferowanych scenariuszy zajęć,  prezentacji, animacji. Szczególnie spodobała im się piosenka, której się chętnie nauczyli.   Uczniowie  samodzielnie wykonali dwie mapy Polski, na których umieścili 6 gatunków zwierząt chronionych.  Praca zajęła im bardzo dużo czasu, ale zrobili to z wielką przyjemnością i satysfakcją. Udział w tym programie przede wszystkim wyciągnie dzieci na świeże powietrze, by obserwować magię natury i zachęci ich do czytania książek.