21 listopada – Dzień Życzliwości

W naszej szkole w poniedziałek odbyły się  wyjątkowe zajęcia pełne uśmiechów, miłych słów, gestów i pozytywnych emocji.  Na dobry początek każdy otrzymał „uśmiechniętą buźkę”, która przez cały dzień przypominała, że mamy być uprzejmi w stosunku do siebie. Następnie nauczyciele przeprowadzili pogadankę nt.: „Dlaczego obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości? Jak być człowiekiem Życzliwym?”

Dzieci z oddziału przedszkolnego pod okiem Pani Katarzyny Federak i uczniowie  klasy II pod okiem Katarzyny Kapuściak  stworzyli plakaty oraz kartki z życzeniami z okazji Dnia Życzliwości.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień, to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień.