Ślubowanie klasy pierwszej

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość – ślubowanie pierwszoklasistów. Uroczyste ślubowanie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu odbyło się 24 listopada. Przed złożeniem przysięgi pierwszoklasistów czekał krótki egzamin. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o swojej Ojczyźnie, jak również udowodniły, że znane są im zasady zachowania się w szkole. Następnie odbyła się bardzo ważna część uroczystości. Wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie przed szkolnym sztandarem oraz zostali pasowani na uczniów. Wielka powaga i przejęcie widniały na twarzach dzieci słysząc słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu”. Dzień 24.11.2021r.,w którym stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu na długo pozostanie w ich pamięci.