Wycieczka do Niedzicy

Uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami i rodzicami 14 czerwca udali się na wycieczkę do Niedzicy. Celem wycieczki było poznanie historii zamku w Niedzicy, podziwianie krajobrazu Pienin, przejazd po Jeziorze Czorsztyńskim statkiem „Biała dama” oraz zwiedzanie ruin zamku w Czorsztynie.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania zamku w Niedzicy, uczniowie poznali historię zamku oraz legendy. Kolejny punkt to rejs statkiem ,,Biała Dama”, wypływa z przystani leżącej koło wzgórza zamkowego w Niedzicy.  Nazwa statku – „Biała Dama” nie jest przypadkowa. Według legendy na zamku w Niedzicy, żyła kiedyś bardzo nieszczęśliwa kobieta, której mąż zginął przez utopienie w studni zamkowej. Jej duch do dziś obecny jest w murach zamku a na  jej pamiątkę statek kursujący po jeziorze Czorsztyńskim nazwany został właśnie „Białą Damą”. Następnie udaliśmy się zwiedzać Ruiny zamku w Czorsztynie, które znajdują się na terenie Pienińskiego Parku Narodowego. Przy okazji mogliśmy podziwiać piękne widoki.

Sądząc po opiniach wyrażanych przez uczniów, oraz ich minach wycieczkę można uznać za bardzo udaną.