Sprzątamy Dla Polski

7 października nasza szkoła włączyła się już w kolejną jesienną edycję  Akcji SprzątamyDLaPolski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Uczniowie wraz z nauczycielami wyposażeni w worki i rękawiczki jednorazowe wyruszyli w obręb wsi. Sprzątanie   Polski  to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczestnicy sprzątania byli bardzo zadowoleni z udziału w akcji. Nawet nasze najmłodsze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonywały swoją pracę. Jest  to wyjątkowa okazja, by pokazać dorosłym, jak trzeba dbać o najbliższe otoczenie.