Konkurs różańcowy

„Różaniec – to skarb, który trzeba odkryć” wołał  św. Jan Paweł II, aby wołanie papieża nie poszło w zapomnienie,  uczniowie wzięli udział w konkursie różańcowym. W  październiku  został ogłoszony przez panią katechetkę Katarzynę Kapuściak dla uczniów naszej szkoły konkurs na wykonanie ,,Najpiękniejszego Różańca”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci modlitwą różańcową, uwrażliwienie na   piękno tej modlitwy i  zachęcenie  do częstego jej odmawiania.  Na konkurs wpłynęło 47 prac. Do wykonania różańca wykorzystano najróżniejsze materiały. Były różańce z dzikiej róży, jarzębiny, żołędzi, kasztanów, grochu,  orzechów laskowych, piłeczek pingpongowych, fasoli,  cukierków, klocków, śrubek, ryżu, najprzeróżniejszych koralików i itp. Wszystkie różańce były piękne i pomysłowe, ale ostatecznie komisja przyznała 12 miejsc oraz 35 wyróżnień. Jury wzięło przede wszystkim pod uwagę oryginalność pomysłu, dokładność wykonania oraz estetykę wykonania. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do ponownego udziału w przyszłym roku. Dziękujemy też rodzicom, którzy pomagali w  wykonaniu różańców.

I miejsca: Karol Sproch i Iga Rokicka

II miejsca: Nikodem Król, Franciszek Szlachta, Franciszek Kapuściak, Milena Hreśka

III miejsca: Martyna Kwiatkowska, Zuzia  Marszałek, Adrian Kalata, Wojciech Wacławiak, Krzysztof Wacławiak, Karolina Hosaniak.