„Prawdziwy przyjaciel, to skarb”

Przyjaźń można celebrować w ciągu roku wiele razy, a nawet codziennie.  Wykonaliśmy  zadania w ramach  III Międzynarodowego  Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”, który realizujemy w klasie I i w oddziale przedszkolnym. Najpierw była rozmowa na temat  czytanego utworu literackiego o intrygująco brzmiącym tytule ,,Bob. Przyjaźń to magia, która nie przemija”. Książka ta przypomina nam, że przyjaźń często wiąże się z czekaniem, a żeby być dobrym przyjacielem, trzeba umieć być cierpliwym. Bohaterowie odkrywają, że aby ustrzec się przed niepamięcią, warto mieć coś, co nie pozwoli o sobie zapomnieć. Coś co sprawi, że ilekroć spojrzymy na tę rzecz, od razu przed oczami pojawi się obraz przyjaciela.  Dzieci samodzielnie wykonały kwiat przyjaźni  i nazwały cechy prawdziwego przyjaciela. Następnie wzięły udział w zawodach sportowych w parach przyjaciół. Zabawa była niesamowita. Działania mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci.