BohaterON w naszej szkole

W tym roku również dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji  „BohaterON – włącz historię!”. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt edukuje Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną. Nasza szkoła zakłada kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych i poczucia dumy z przynależności narodowej, toteż uczniowie  przyłączyli się do tej szczytnej akcji. Główną koordynatorką działań była p. Lucyna Hosaniak. Uczniowie w różny sposób zostali wprowadzeni w tematykę dotyczącą wydarzeń z czasów II wojny światowej, a szczególnie Powstania Warszawskiego. Poruszana tematyka  zainteresowała uczniów. Prezentowane słuchowiska, teatrzyki,  filmy  oraz udostępnione  materiały edukacyjne stały się podstawą do licznych inspirujących działań. Dzieci były bardzo zainteresowane problematyką powstania, dopytywały o różne szczegóły związane z życiem w tym czasie. Uwieńczeniem wszystkich tych działań było wspólne przygotowanie inscenizacji teatralnej „Urodziny”,  wykonywanie kartek, kart pracy  oraz redagowanie życzeń. Bardzo duże wrażenie wywarł na uczniach fakt, iż mogą sami wcielić się w postaci  bohaterskich Powstańców. Przedstawienie wywołało  wielkie  wzruszenie. Udział w tej akcji sprawił, że uczniowie mieli okazję uczestniczyć w interesującej lekcji historii.