Ostatni tydzień Wielkiego Postu to Wielki Tydzień, w którym znajduje się Triduum Paschalne.
Wielki Czwartek jest pamiątką ostatniej wieczerzy Jezusa Chrystusa z apostołami. W tym to dniu została ustanowiona Msza Święta oraz Sakrament Kapłaństwa. W godzinach porannych odprawiana jest Msza przez Biskupa Diecezjalnego, zwana Mszą Świętą Krzyżma Świętego. Podczas niej poświęcony zostaje olej przeznaczony do namaszczeń oraz odnowienie przyrzeczenie kapłańskiego. Po zakończeniu Eucharystii Najświętszy Sakrament zostaje przeniesiony do Ciemnicy.
W Wielki Piątek w żadnym kościele nie jest sprawowana Msza Święta. Jest to pamiątka męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu. Parafianie zbierają się w kościele na drodze krzyżowej, by wraz z Panem przeżywać trud i mękę tej drogi oraz jego śmierć. Następuje Liturgia Słowa Bożego, adoracji krzyża, Komunia św. oraz przeniesienia Najświętszego Sakramentu do grobu.
Wielka Sobota jest ostatnim dniem przed Zmartwychwstaniem. W tym dniu w godzinach dopołudniowych zostaje poświęcony pokarm, który będzie spożywany w niedzielę. W godzinach wieczornych odbywa się Msza Święta, na której zostaje poświęcony ogień symbolizujący Światło Chrystusa. W niektórych parafiach ta Msza oznacza także Zmartwychwstanie Chrystusa. Tak też jest i w naszej parafii. Nasz Zespół „Serdocki” i Kapela „Pośklanie” dołączyli się do uroczystej oprawy Eucharystii, a także dorośli przybliżyli nam czytania z Pisma Świętego. Również członkowie Związku Podhalan ubarwili procesję sztandarem oraz feretronami