Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię…

2023 roku obchodzimy Rok Mikołaja Kopernika, wybitnego astronoma, matematyka, prawnika, lekarza i ekonomisty oraz twórcy dzieła ,,O obrotach sfer niebieskich”. W związku z tym uczniowie naszej szkoły poznawali życie i twórczość Mikołaja Kopernika. Korzystając z różnych źródeł wiedzy szukali odpowiedzi na pytania: Co to jest teoria heliocentryczna i jak długo Kopernik pracował nad tą teorią ? Po obejrzeniu filmu ,,Nasz Układ Słoneczny” przystąpili do wykonywania modelu Układu Słonecznego, którego centrum zajmuje Słońce, a na orbitach pojawiały się kolejne planety. Podczas pracy nucili ulubioną i radosną piosenkę ,,W Układzie Słonecznym”. Wszystkie te działania pozwoliły naszym uczniom w pełni zrozumieć potęgę kosmosu. Oto krótka fotorelacja z naszych działań.