Dzień Patrona

W dniu 24 października zaplanowaliśmy podsumowanie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  „Święty Jan Paweł II–przyjacielem sportu” oraz przeprowadziliśmy IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o naszym Patronie „Święty Jan Paweł II – Nauczyciel życia”.

Najpierw tradycyjnie uczciliśmy pamięć Wielkiego Polaka uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. proboszcza Zbigniewa Nowaka. Potem nastąpiły dalsze uroczystości w budynku szkolnym. Na początku p. dyrektor Krystyna Chowaniec przywitała wszystkich gości, laureatów konkursu plastycznego oraz uczestników konkursu wiedzy. Nagrodzone prace zostały pokazane na wystawie pokonkursowej. Laureatom gratulował wójt p. Marcin Ratułowski, szefowa oświaty p. Iwona Wontorczyk oraz przedstawiciel kuratorium oświaty p. Marzena Bąk.  Obecni byli również przewodniczący Rady Gminy p. Tadeusz Czepiel, dzielnicowy p. Jacek Chrzanowski, przedstawiciel Rady Sołeckiej p. Tadeusz Skupień.  Potem przystąpiono do  rozdania nagród. Święto ubarwiła klasa VIII, która przygotowała inscenizację „Najpiękniejszy dar”. Z kolei rozpoczął się konkurs wiedzy, a pozostałych gości zaprosili na poczęstunek rodzice oraz nauczyciele. Szczególnie zadbano o laureatów konkursu plastycznego, którzy przyjechali aż spod Warszawy, Krakowa itd.

Oto protokoły z konkursu wiedzy:

W konkursie wiedzy w kategorii kl. I – IV wzięło udział 13 uczestników z 13 szkół powiatu nowotarskiego, tatrzańskiego oraz wadowickiego, a w kategorii V – VIII wzięło udział 15 uczestników z 15 szkół z powiatu nowotarskiego, tatrzańskiego oraz wadowickiego. Celem konkursu było pogłębienie wśród uczniów wiedzy na temat życia, twórczości i osobowości Świętego Jana Pawła II; upamiętnienie przełomowego wydarzenia w najnowszej historii Polski, jakim była pierwsza pielgrzymka Wielkiego Rodaka do Ojczyzny; promowanie postawy Ojca Świętego jako wzorca osobowego.

WYNIKI W KAT. KL. V-VIII

I miejsce Mateusz Bobak – Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Poroninie

II miejsce Natalia Stec -Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Zubrzycy Górnej

II miejsce Judyta Knapczyk – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej

III miejsce Klaudia Król – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Podszklu

Wyróżnienie:

Wiktoria Komperda – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Świętego Jana Pawła II SPSK Stare Bystre

Michał Matuszyk – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Tomicach

WYNIKI W KAT. KL. I-III

I miejsce Anna Dziubek – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Podszklu

II miejsce Michał Czarnota -Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Zubrzycy Górnej

III miejsce Andrzej Turski – Szkoła Podstawowa im. Brata Witalisa – Wojciecha Lei w Podczerwonem

Wyróżnienie:

Rafał Szymusiak – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kazimierza Wielkiego w Zubrzycy Górnej

Piotr Wiśniewski – Szkoła Podstawowa w Czarnym Dunajcu

Julia Kopytyńska – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Tomicach

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.