Groj mi orawski świecie…

20 i 21 listopada w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbywał się Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok”. W dwudniowych rywalizacjach reprezentanci Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Serdocki” wyśpiewali i wygrali sobie nagrody.

W kategorii dziecięcej:

II miejsce zajęła grupa śpiewacza dziewcząt w składzie: Anna Hosaniak, Anna Dziubek, Zofia Kusper i Lena Sikora z klasy III,

II miejsce grupa śpiewacza chłopców w składzie: Paweł Hosaniak, Wojciech Dziubek, Dawid Gut, Tomasz Kościelniak i Bartłomiej Król z klasy VI,

III miejsce instrumentalistka: Natalia Gut z klasy VI oraz Karolina Hosaniak z klasy V,

II miejsce solistka Nikola Sproch z klasy I.

W kategorii młodzieżowej:

II miejsce solistka Daria Król,

III miejsce Kapela „Pośklanie” w składzie: Tomasz Kościelniak z klasy VI, Maciej Hosaniak i Marcin Naciasta z klasy VIII.

Dzieci i młodzież do konkursu przygotowała p. Krystyna Chowaniec.

W kategorii dorosłych:

I miejsce p. Monika Hoh (przewodnicząca Rady Rodziców)

Wszystkim składamy ogromne gratulacje!!!

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w linku poniżej.