„Tu w tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, i studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło.” św. Jan Paweł II

Dnia 19 czerwca 2024r. uczniowie klasy III, wraz z katechetką Katarzyną Kapuściak, rodzicami oraz w towarzystwie księdza Proboszcza Zbigniewa Nowaka udali się na wycieczkę do Wadowic. Pełni pozytywnych emocji zaczęli podróż do rodzinnego miasta św. Jana Pawła II. Po przyjeździe była chwila na zwiedzenie Bazyliki Ofiarowania N.M.P, w której każdego dnia służył do Mszy Świętej Karol Wojtyła. Mieli okazję podziwiać chrzcielnicę, przy której został ochrzczony mały Lolek. Był czas na Mszę świętą i  wspólną modlitwę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Następnie udali się do muzeum Domu Rodzinnego Karola. To właśnie w nim zgromadzono pamiątki z różnych okresów życia naszego rodaka, również prezentowano pokazy multimedialne dokumentujące doniosłe lub dramatyczne chwile związane z  Janem Pawłem II. Przechodząc przez kolejne fragmenty ekspozycji można było poznać Wadowice z początku XX wieku, zwiedzić mieszkanie, w którym urodził się i mieszkał  Wojtyła do 18-ego roku życia. Można było tam zobaczyć jego zabawki, szaty i zegar, który wskazywał godzinę śmierci Ojca św. Obejrzeli ekspozycje poświęcone życiu i działalności Karola jako kapłana, biskupa, papieża, przyjaciela młodzieży, podróżnika, narciarza. Po zwiedzaniu muzeum był czas na wizytę w kawiarni i skosztowanie słynnej ,,papieskiej” kremówki, która była wyśmienita. Wycieczkę była  bardzo udana. Uczniowie i ich rodzice poznali wiele ciekawostek z życia naszego rodaka oraz Patrona  szkoły.