Mali artyści

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów z naszej szkoły zostało laureatami konkursu plastycznego im. Ludwika Korkośa pt. ,,Piękno słowackiego stroju ludowego”. Głównym organizatorem konkursu jest redakcja czasopisma Zivot we współpracy z Słowackim Instytutem w Warszawie. Przygotowując się do wykonania pracy plastycznej uczniowie najpierw zdobywali wiedzę na temat strojów ludowych występujących na terenie całej Słowacji. Inspiracji szukali w Internecie, w książkach i czasopismach. W oparciu o zdobytą wiedzę tworzyli barwne prace plastyczne. Laureatami zostali: Patrycja Gal z klasy II i Natan Możdżeń z klasy I. Opiekunkami były panie: Katarzyna Kapuściak i Halina Buczek- Biszczak. Gratulujemy zarówno zwycięzcom jak i pozostałym uczestnikom konkursu na etapie szkolnym, którzy zmierzyli się z tym tematem i wzięli udział w tym konkursie.