Dzień kropki, kreatywności i wiary we własne możliwości…

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Międzynarodowy Dzień Kropki zagościł u nas po raz pierwszy. Jest obchodzony 15 września.

W tym dniu nasi uczniowie i nauczyciele prezentowali modę w kropki. Było mnóstwo atrakcyjnych zajęć, poprzedzonych czytaniem książeczki Reynoldsa „Kropka” i rozmowami na temat własnych zdolności, umiejętności i talentów. Historia Vashti stała się inspiracją do podejmowania prób, poznawania swoich mocnych stron, odkrywania talentów i rozwijania kreatywności. Powstało drzewo talentów i ,,kropkowe’’ prace plastyczne, inspirowane twórczością takich ,,mistrzów kropek’’, jak W. Kandinsky czy R. Delaunay. Kropkowe prace powstały także w edytorze grafiki na zajęciach komputerowych. Kropka gościła również na matematyce i wychowaniu fizycznym. Następny Dzień Kropki za rok! Znów będzie się działo!