Dzień głośnego czytania

To święto obchodzimy już od kilku lat. Głośne czytanie stymuluje  rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Oprócz czytania dzieciom na głos, odbywa się u nas Szkolny Konkurs o tytuł „Mistrza Głośnego Czytania”. W tym roku szkolnym do ścisłego finału w kategorii klas II-IV zakwalifikowali się: Anna Hosaniak, Anna Dziubek, Michał Jędraszczak z klasy IV, Maksymilian Kaniowski z klasy III, Miłosz Hoh z klasy II. Mistrzem w tej kategorii został Maksymilian Kaniowski, a wicemistrzem Anna Hosaniak.

Natomiast w kategorii klas V-VIII do finału dostali się: Lidia Mleczek i Bartłomiej Król z klasy VII, Natalia Kapuściak, Michał Wacławiak, Tomasz Wąś z klasy VIII. Tytuł mistrza powędrował do Tomasza Wąś, a wicemistrza do Natalii Kapuściak.

Gratulujemy!!!