Dzień tabliczki mnożenia

W dniu 2 października w naszej szkole obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Zadaniem uczniów było przygotowanie elementów stroju związanych z mnożeniem oraz „zabaw tabliczkowych” na lekcje matematyki. W każdej klasie, począwszy od IV został przeprowadzony konkurs na „ Mistrza Tabliczki Mnożenia”. W klasie IV zwyciężył Michał, w klasie V – Kuba, w VI – Karolina, w VII – Natalia, a w VIII-Tomek.

Dzieci spisały się świetnie: Julka upiekła ciasto, na którym lukrem wypisała działania matematyczne, Natalka z Martynką zorganizowały „podchody tabliczkowe” na terenie szkoły, a Hania zaproponowała „chińczyka mnożeniowego”. Natomiast Ania i Lenka zorganizowały w klasie konkurs zawierający serię zadań wykorzystujących wiedzę z tabliczki mnożenia. Dziewczynki z klasy VI: Karolinka, Patrycja i Kornelia zorganizowały swoim młodszym kolegom konkursy z „zadaniami mnożeniowymi” oraz nagrodami. Wszyscy bawili się świetnie. Imponująco wypadła też „moda tabliczkowa”: uczniowie w ciekawy sposób przyozdobili swoje ubrania w elementy zawierające tabliczkę mnożenia. A oto relacja zdjęciowa: