Szkolny Dzień Mózgu

Od 11 do 15 marca na całym świecie trwał tydzień mózgu. W tym czasie naukowcy z całego świata spotykają się i dzielą swoją wiedzą na temat mózgu i jego funkcjonowania. W naszej szkole także chcieliśmy propagować tę wiedzę, dlatego został zorganizowany Szkolny Dzień Mózgu. Dzień rozpoczął się od testu na półkularność. Później uczniowie z klas IV –VIII wzięli udział w warsztatach edukacyjnych. Po zdobyciu podstawowych wiadomości o funkcjonowaniu mózgu, sprawdzali, która półkula mózgu dominuje u każdego z nich. Rozwiązywali też łamigłówki, uczestniczyli w „gimnastyce mózgu” wykonując proste ćwiczenia fizyczne. Prowadzili też „operacje” detektywistyczne mające na celu odszukanie ciekawostek ukrytych w szkolnych zakamarkach. Na koniec każda klasa wzięła udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Mózgu, w którym wykorzystano wiedzę zdobytą w tym dniu. Najlepszych uczniów nagrodzono dyplomami i symbolicznymi upominkami.